Home Page

Who's Who

Senior Leadership Team

Senior Leadership Team 1 Jo Glover: Acting Head Teacher
Senior Leadership Team 2 Mobeen Mozzam: Acting Deputy Head Teacher

Early Years Team

Early Years Team 1 Catherine Hill Nursery Teacher Co Phase Leader
Early Years Team 2 Sarah Wright: F1 & F2 Teacher and Co Phase Leader
Early Years Team 3 Nicola Parkes: Teaching Assistant
Early Years Team 4 Lisa Lilley Teaching Assistant
Early Years Team 5 Yvonne Wynne Teaching Assistant
Early Years Team 6 Katie Davey Reception Teacher
Early Years Team 7 Ellis Atkinson: Reception Teacher
Early Years Team 8 Ursula O' Reilly: Teaching Assistant

Year 1 Team

Year 1 Team 1 Ellie Boaden: Y1 Teacher
Year 1 Team 2 Leigh Thompson: Teaching Assistant
Year 1 Team 3 Rob Starling: Y1 Teacher
Year 1 Team 4 Dawn Hollingsworth: Teaching Assistant

Year 2 Team

Year 2 Team 1 Bronwen Walters: Y2 Teacher Mon-Tues
Year 2 Team 2 Corinne Routledge: Y2 Teacher Weds-Fri
Year 2 Team 3 Andrea Cox: Y2 Teacher
Year 2 Team 4 Laura McCann: Teaching Assistant Th-Fri
Year 2 Team 5 Donna Cooling: Teaching Assistant Mon-Wed
Year 2 Team 6 Julie Bell: Teaching Assistant

Year 3 Team

Year 3 Team 1 Fiona Smith: Y3 Teacher Phase Leader
Year 3 Team 2 Tom Hancock: Y3 Teacher
Year 3 Team 3 Tracey Watson: Teaching Assistant
Year 3 Team 4 Virginia South: Teaching Assistant

Year 4 Team

Year 4 Team 1 Hannah Pope: Y4 Teacher
Year 4 Team 2 Hannah Gamble: Teaching Assistant
Year 4 Team 3 Rachel Wills: Y4 Teacher
Year 4 Team 4 Christine Greensmith: Teaching Assistant

Year 5 Team

Year 5 Team 1 Natalie Baker: Y5 Teacher
Year 5 Team 2 Maddie Kozub: Y5 Teacher
Year 5 Team 3 Sue Smalley: Teaching Assistant
Year 5 Team 4 Nikki Jackson: Teaching Assistant
Year 5 Team 5 Amanda Attewell: Y5 Teacher

Year 6 Team

Year 6 Team 1 Jennie Rodgers: Y6 Teacher Phase Lead
Year 6 Team 2 Ian Burbidge: Y6 Teacher
Year 6 Team 3 Levi Wensley Y6 Teacher
Year 6 Team 4 Deb Padmore: Teaching Assistant
Year 6 Team 5 Nicola Jackson: Teaching Assistant
Year 6 Team 6 Amanda Attewell: Teaching Assistant

Cover and Interventions

Cover and Interventions 1 Andrea Cairns: Teacher
Cover and Interventions 2 Lisa Wood: Teacher
Cover and Interventions 3 Laurence McNalley: Teacher
Cover and Interventions 4 Mobeen Moazzam: Teacher and KS1 Phase Lead
Cover and Interventions 5 Gemma Mussared-Johnson: Teacher
Cover and Interventions 6 Jane Honniball: Teacher

Inclusion Team (Supporting Pupils with Additional Needs)

Inclusion Team (Supporting Pupils with Additional Needs) 1 Lee Neal: Assistant SENCo
Inclusion Team (Supporting Pupils with Additional Needs) 2 June Armstrong
Inclusion Team (Supporting Pupils with Additional Needs) 3 Vanessa Gabittas
Inclusion Team (Supporting Pupils with Additional Needs) 4 Sam Dixon
Inclusion Team (Supporting Pupils with Additional Needs) 5 Emma Longley
Inclusion Team (Supporting Pupils with Additional Needs) 6 Fatima Abbou

Welfare Team

Welfare Team 1 Kerrie Chandler: Child Welfare Officer
Welfare Team 2 Jodie Burton: Family Support Worker

Supporting Staff

Supporting Staff 1 Belinda O'Connor: Business Manager
Supporting Staff 2 Zarrah Hayles: Receptionist
Supporting Staff 3 Alex Epton: Office Administrator (Attendance)
Supporting Staff 4 Lyn Henshaw: Office Administrator
Supporting Staff 5 Dave Lupton: Site Manager

Midday Supervisors

Midday Supervisors 1 Bev
Midday Supervisors 2 Hayley
Midday Supervisors 3 Anna
Midday Supervisors 4 Asia
Midday Supervisors 5 Chris
Midday Supervisors 6 Daniella
Midday Supervisors 7 Helen
Midday Supervisors 8 Katie
Midday Supervisors 9 Kinga
Midday Supervisors 10 Laura
Midday Supervisors 11 Lyn
Midday Supervisors 12 Richard
Midday Supervisors 13 Shabana
Midday Supervisors 14 Shirley
Midday Supervisors 15 Sim

Breakfast & After School Club

Breakfast & After School Club 1 Bev
Breakfast & After School Club 2 Gill
Breakfast & After School Club 3 Alana
Breakfast & After School Club 4 Hayley
Breakfast & After School Club 5 Shirley
Breakfast & After School Club 6 Louise