Home Page

Who's Who

Senior Leadership Team

Emma Beardah: Head Teacher
Jo Glover: Deputy Head Teacher

Early Years Team

Catherine Hill Nursery Teacher Co Phase Leader
Sarah Wright:  F1 & F2 Teacher and Co Phase Leader
Katie Davey: Reception Teacher
Laura Borderick: Reception Teacher
Nicola Parkes: Teaching Assistant
Lisa Lilley: Teaching Assistant
Yvonne Wynne: Teaching Assistant
Ursula O' Reilly: Teaching Assistant
Julie Upton: Teaching Assistant
Laura McCann: Teaching Assistant
Donna Cooling: Teaching Assistant

Year 1 Team

Mobeen Moazzam: Teacher and Phase Lead
Andrea Cairns: Teacher
Gem Mussared-Johnson: Teacher
Leigh Haslam: Teaching Assistant
Julie Bell: Teaching Assistant
Christine Greensmith: Teaching Assistant

Year 2 Team

Bronwen Walters: Teacher
Corinne Routledge: Teacher
Abigail Cottam: Teacher
Julie Bell: Teaching Assistant
Christine Greensmith: Teaching Assistant
Leigh Haslam: Teaching Assistant

Year 3 Team

Maddie Kozub: Teacher
Ellie Boaden: Teacher
Virginia South: Teaching Assistant
Dawn Hollingsworth: Teaching Assistant
Hannah Gamble: Teaching Assistant

Year 4 Team

Hannah Pope: Teacher & Phase Lead
Ian Burbidge: Teacher
Hannah Gamble: Teaching Assistant
Virginia South: Teaching Assistant
Dawn Holingsworth: Teaching Assistant

Year 5 Team

Fiona Smith: Teacher & Phase Lead
Rob Starling: Teacher
Deb Padmore: Teaching Assistant
Nikki Jackson: Teaching Assistant
Sue Smalley: Teaching Assistnat
Amanda Attewell: Teaching Assistant

Year 6 Team

Jennie Rodgers: Teacher and Phase Lead
Levi Wensley: Teacher
Deb Padmore: Teaching Assistant
Nicola Jackson: Teaching Assistant
Amanda Attewell: Teaching Assistant
Sue Smalley: Teaching Assistant
Natalie Baker: Support Teacher

Cover and Interventions

Lisa Wood: Teacher
Andrea Cox: Teacher
Natalie Baker: Teacher
Andrea Carins: Teacher

Inclusion Team (Supporting Pupils with Additional Needs)

Lee Neal: Assistant SENCo
June Armstrong
Vanessa Gabittas
Sam Wynn
Emma Longley

Welfare Team

Kerrie Chandler: Child Welfare & Play Therapist
Jodie Burton: Family Support/DSL/Attendance

Supporting Staff

Belinda O'Connor: Office Manager
Zarrah Hayles: Receptionist
Alex Epton: Office Administrator (Attendance) DPO
Di Davis: School Business Manager
Alex Dagly: School Business Manager

School Maintainance

Adam Crump: Site Manager
Dave Lupton: Site Manager
Carole Lupton: Site Maintainance
Ingrida: Site Maintainance
Jean Booth: Site Maintainance
Nadia Schwartzmann: Site Maintainance

Midday Supervisors

Bev
Anna
Daniella
Helen
Katie
Munazza
Richard
Shabana
Shirley
Emma
Nicola
Louise

Kitchen Staff

Tina Brown: Head Cook
Angie Cullis
Cheryl Marsdon
Marie McColloch

Breakfast & After School Club

Bev
Louise
Gill
Alana
Shirley